Rolety

Rolety do okien dachowych

 

 

Mieszkańcydomkówjednorodzinnychmogącieszyćsięurokiemokiendachowych.Mogąnocąniewychodzączdomuspoglądaćwgwiazdy,awciągudniapomieszczeniabardzodobrzenasłonecznione.Istniejąjednakwadyokiendachowych,którepomogązniwelowaćnamrolety.Międzyinnymimowatutajoprzegrzewaniumieszkaniawporzeletniejorazwychładzaniuwokresiezimowym.Jeżeliroletyodpowiedniodobrane,uzyskanyefektbędziezadowalający.

Przywyborzeroletdookiendachowychmusimyzwrócićuwagęnasposóbichmontażu,tak,abymożliwebyłoswobodneotwieranieokna.Roletamusibyćdopasowanadopołożeniaoknadachowego.Jejcelemjestograniczeniedopływunadmiarusłońca,acozatymidziegorącalatem,atakżezatrzymaniewyższejtemperaturywewnątrzmieszkaniazimą.

Do wyboru mamy rolety dachowe wewnętrzne i zewnętrzne. Te ostatnie mają znacznie więcej zalet – chronią okna przed działaniem czynników zewnętrznych, np. przed opadami, mrozem, wiatrem, a także ograniczają dopływ dźwięków i hałasów z zewnątrz.

Możnanimisterowaćręcznielubautomatyczniezapomocąpilotalubspecjalnychprzełączników.

Materiał wykonania to zazwyczaj aluminium, ale coraz częściej spotykane są zewnętrzne rolety dachowe z włókien szklanych czy tworzywa PCV.

Wybór rolet dachowych zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych jest na tyle szeroki, że każdy posiadacz okna dachowego znajdzie coś odpowiedniego do swojego wnętrza.