Rolety

Rolety zewnętrzne

 

 

Pośród szerokiej gamy rodzajów rolet okiennych mamy do wyboru nie tylko rolety montowane wewnątrz mieszkania, ale także rolety zewnętrzne. Ich główną zaletą jest to, iż poza podstawową funkcją – ograniczania dopływu światła – znacznie utrudniają włamywaczom dostanie się do naszego domu, przez co zapewniają poczucie bezpieczeństwa domownikom.

Mają wiele innych zalet. Między innymi świetnie chronią nie tylko przed nadmiarem promieni słonecznych, ale także przed deszczem, wiatrem, śniegiem i innymi zjawiskami atmosferycznymi. Umożliwiają znakomitą termoizolację, dzięki czemu w okresie letnim zapobiegają nadmiernemu nagrzaniu się budynku, a w porze zimowej przyczyniają się do oszczędzenia energii poprzez zatrzymanie ciepła wewnątrz.

Rolety zewnętrzne bardziej niż którekolwiek z rolet wewnętrznych zapewniają poczucie bezpieczeństwa i prywatności mieszkańców.

Wyróżnia się kilka rodzajów rolet zewnętrznych: rolety naokienne – obudowy wykonane z PCV stosowane zazwyczaj w nowym budownictwie, nakładane na okno; rolety natynkowe – to aluminiowe obudowy montowane do tynku, bez ingerencji w światło okna; rolety podtynkowe – również wykonane z aluminium, ale ich montowanie wymaga planowania już na etapie projektu, skrzynka rolety znajduje się wówczas w specjalnie przygotowanej wnęce przed oknem; oraz rolety RKS – montowane w nadprożu, ich główną zaletą jest brak ingerencji w wygląd elewacji.

Rolety zewnętrzne ograniczają również dopływ hałasu z zewnątrz. Świetnie się sprawdzą zatem w mieszkaniach znajdujących się np. przy ruchliwej ulicy.