Rolety

Rolety standardowe

 

 

Tradycyjne rolety są równie często wybierane jako dekoracje okienne, jak i inne rolety. Są one praktyczne, łatwe w montażu, łatwe w obsłudze, można je dopasować do każdego wnętrza.

Właściwie każda roleta jest praktyczna. Przez długi czas służy nam zarówno jako dekoracja okienna, jak i znakomita zasłona. Ozdabia nie tylko nasze okno, ale także całe wnętrze, chroni przed wścibskim wzrokiem przechodniów i sąsiadów z bloku naprzeciwko, dzięki czemu czujemy się w swoich czterech ścianach swobodnie. Możemy je zamontować bezpośrednio na oknie – do ramy lub szyby, na ścianie po bokach okna lub też nad nim – na suficie. Opuszczamy je za pomocą specjalnego, jednak bardzo prostego mechanizmu – sznurkowego lub koralikowego.

Rolety są również bardzo proste w utrzymaniu – z łatwością usuniemy z ich powierzchni zabrudzenia. Wystarczy wilgotna gąbka lub szmatka.

Tradycyjne rolety dostępne są w różnych kolorach. Możemy więc dobrać je niemalże do każdego wystroju. W zależności od tego, jak bardzo chcemy dzięki nim ograniczyć dopływ światła, możemy wybrać kolory ciemniejsze lub jaśniejsze. Rolety standardowe świetnie będą komponowały się poprzez swą gładkość z kolorowymi dodatkami, zdobionymi firankami czy innymi elementami dekoracyjnymi.