Rolety

Zalety rolet okiennych

Mając do wyboru tak szeroką paletę rodzajów i typów dekoracji okiennych, warto postawić na praktyczne, ale zarazem eleganckie rolety. Jako jedne z nielicznych ozdób okiennych mają naprawdę wiele zalet. W zależności od tego, do jakiego pomieszczenia dobieramy rolety, powinny one charakteryzować się odpowiednimi cechami. W sypialni sprawdzą się przyciemniane – dodatkowo pogrubiane specjalną gumą, w kuchni odporne na zabrudzenia i na wilgoć, w salonie stylowe lub oryginalne, nowoczesne wzory...

Zalet jest co nie miara. Najważniejszą z nich jest znakomite ograniczenie dopływu światła do pomieszczenia. Po zaciągnięciu rolety nadmiar promieni słonecznych już się do pokoju nie dostanie. Dzięki temu chronią one również naszą intymność, zasłaniając całe okno.

Dodatkową zaletą jest również to, iż rolety poza światłem ograniczają dostęp temperatury z zewnątrz – zimą chronią dodatkowo jako osłona przed wiatrem i mrozem dostającym się przez nieszczelne okno, a latem przed zbyt wysoką temperaturą.

Łatwo się je czyści, niektóre można prać, inne wystarczy przetrzeć szmatką lub gąbką. Pasują do każdego wnętrza – można dopasować kolorem, wzorem, stylem czy typem roletę do pomieszczenia i innych dekoracji. Są łatwe w montażu i użyciu. Świetnie sprawdzają się w każdym domu.