Rolety

Rolety okienne

Obecnie do dyspozycji mamy bogatą ofertę dekoracji okiennych. W każdym sklepie z tego typu akcesoriami możemy przebierać w rozmaitych rodzajach, wzorach, modelach i kolorach firan, zasłon, rolet czy innych ozdób okiennych.

Jednymi z najbardziej praktycznych dekoracji okiennych są rolety. Na myśl zwykle przychodzą tradycyjne rolety, jednokolorowe, kojarzące się z niczym oryginalnym, wręcz nudnym. Jednak wcale nie musi tak być. Istnieje wiele rodzajów rolet. Przede wszystkim dzielą się one ze względu na miejsce ich zamontowania na zewnętrzne i wewnętrzne, a także ze względu na materiał, z jakiego są wykonane oraz na typ montażu.

Wyróżniamy więc rolety tradycyjne, tekstylne, bambusowe, rzymskie, mocowane na magnesy, zaciągane od dołu, przyciemniane.

To, na jakie rolety się zdecydujemy, zależy jedynie od naszego gustu i wygody. Rolety to bardzo dobre rozwiązanie do sypialni, pokoju dziecięcego, pracowni, oraz kuchni czy łazienki. Proste, praktyczne i wygodne w użyciu sprawdzą się znakomicie w tych pomieszczeniach. Do salonu, pokoju dziennego czy również sypialni świetnie będą pasować stylowe rolety rzymskie.

Wybór jest ogromny. Można dobrać rozmaite kolory i wzory, dopasowując aranżację okien do pozostałych elementów wnętrz.