Rolety

Rolety materiałowe i ich czyszczenie

 

Sporym zainteresowaniem cieszą się rolety materiałowe. Wybieramy je dosyć często do naszych mieszkań jako główne dekoracje okienne. Są praktyczne, eleganckie i nie wymagają skomplikowanych zabiegów, aby cieszyć nasze oczy przez długi czas. Prezentują się bardzo dobrze niemalże w każdym pomieszczeniu. Można dobrać przeróżne kolory i wzory takich rolet.

Jak o nie zadbać, aby zdobiły nasze okna jak najdłużej?

Należy pamiętać o kilku prostych zasadach w postępowaniu z roletami materiałowymi. Pierwsza z nich dotyczy czyszczenia na sucho. Należy najpierw pozbyć się warstwy kurzu. Najlepiej w tym celu użyć suchej szmatki z mikrofibry lub odkurzacza.

Tłuste plamki lub inne zabrudzenia można spróbować usunąć za pomocą gumki do mazania ołówka lub bardzo delikatnie zeskrobać żyletką.

Silniejsza zanieczyszczenia należy zmywać za pomocą wilgotnej szmatki lub gąbki, trzeba jednak zachować ostrożność, aby nie zostawić smug ani zacieków. Jeśli chodzi o używanie detergentów, przed zastosowaniem jakiegokolwiek środka należy wykonać próbę czyszczenia w miejscu mało widocznym, aby sprawdzić, czy nie powstaną odbarwienia na rolecie. Dopiero wtedy możemy delikatnie przecierać miejsca zabrudzone. Kasetę rolety czyści się tak samo, jak ramę okna.