Rolety

Rolety zaciągane od dołu

 

Niektórym zwyczajne rolety mogą wydać się zbyt pospolite. Rolety rzymskie, materiałowe, tradycyjne, a nawet bambusowe działają wszystkie na podobnych zasadach. Opuszcza się je w dół za pomocą odpowiednich mechanizmów. Osoby, które chcą osiągnąć efekt nad wyraz oryginalny i pragną swojemu mieszkaniu nadać indywidualny charakter, mogą ubrać okna w rolety zaciągane od dołu.

Kaseta z roletą montowana jest u dołu skrzydła okna, a sama roleta wysuwana jest w górę wzdłuż prowadnic bocznych. Dzięki temu można zaciągnąć roletkę do połowy okna, zapewniając sobie i domownikom poczucie intymności, a jednocześnie wpuszczając światło do wnętrza. Takie rozwiązanie znakomicie sprawdzi się w mieszkaniach na parterze i na niskich piętrach, zwłaszcza jeśli domownicy lubią przechadzać się nago lub w bieliźnie po mieszkaniu.

Jeśli chodzi o tkaniny, w przypadku tego typu rolet, również mamy do wyboru wiele wzorów i kolorów. Rolety zaciągane od dołu są dostępne w coraz większej ilości sklepów. Posiadają one zalety charakterystyczne dla wszystkich tego typu dekoracji, a dodatkowo zapewniają indywidualny i nieco inny charakter okna. Dzięki nim wnętrze jest odpowiednio nasłonecznione, a z drugiej strony niepozbawione poczucia intymności i przytulności.